• Moje przedmioty

• Matematyka

PZO_z_matematyki_-_kl_V-VI_(2017-2018).pdf

Konkurs matematyczny

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kolneńskiego w Rachunku Pamięciowym „Liczydło 2018” w kategorii drużynowej zdobyli uczniowie klasy VI a:

Siwik Mateusz

Stachelek Szymon

Tanajewski Bartosz

V miejsce w kategorii indywidualnej uzyskał Stachelek Szymon.

Mistrzostwa matematyczne zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Kolnie 14 marca – w Międzynarodowym Dniu Liczby π. W przedsięwzięciu wzięło udział 41 zawodników z 14 szkół. Zadania, z którymi zmagali się uczniowie szkół podstawowych z powiatu kolneńskiego to wykorzystanie praw matematycznych, potęgowanie, mnożenie, dzielenie, dodawanie
           i odejmowanie, działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych oraz umiejętność sprytnego liczenia.

Chłopcy doskonale poradzili sobie z zadaniami, jesteśmy z nich dumni i serdecznie gratulujemy.

mgr Dorota Małż

Zapraszam ponownie!