• Innowacje

• Drodzy rodzice i dzieci

W roku 2020/2021 grupa przedszkolna 0"a" Biedronki (6-latki) w dalszym ciągu realizuje innowację pedagogiczną „Zabawa a Dary Froebla”. Zmianie uległa jedynie nazwa grupy.

W roku 2019/2020 grupa przedszkolna 0"b" Pszczółki realizuje innowację pedagogiczną „Zabawa a Dary Froebla”.

„Dzieciaki i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im też dać czas na chodzenie” – zdania wypowiedziane przez F. Froebla będzie moim mottem podczas innowacji.

Cele innowacji:

CELE GŁÓWNE :

Stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie oraz nauce. Zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych poprzez wspieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności, a także kształtowanie tych wiadomości i umiejętności, które są ważne w edukacji szkolnej.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

• - rozwijanie zdolności porozumiewania się za pomocą mowy i znaków w języku ojczystym,
          • - rozwijanie języka pod względem artykulacyjnym, gramatycznym i słownikowym, doskonalenie mowy wiązanej,
          • - kształcenie twórczej ekspresji werbalnej,
          • - rozwijanie procesów poznawczych: zdolności porównywania, porządkowania, abstrahowania i uogólniania, pamięci w działaniu praktycznym i umyśle
          • - kształtowanie pojęć matematycznych ( figur geometrycznych, zbiory, liczby naturalnej, długości, objętości, czasu, ciężaru)
          • - rozwijanie myślenia operacyjnego,
          • - zaspokajanie potrzeb poznawczych u dziecka, rozbudzanie dyspozycji poznawczych, emocjonalnych i wyobraźni,
          • - wdrażanie do prowadzenia ukierunkowanej obserwacji,
          • - tworzenie warunków do samodzielnego poznawania rzeczywistości poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, odkrywanie, działanie,
          • - wspieranie rozwoju wyobraźni i myślenia twórczego,
          • - stwarzanie warunków do przejawiania zaangażowania w zabawie i zadaniach
          • - rozbudzanie ekspresji twórczej w sferze werbalnej, plastycznej, ruchowej, muzycznej i twórczej,
          • - zachęcanie do poznawania samego siebie ( mocnych i słabych stron),
          • - kształtowanie umiejętności współpracy i zgodnego współdziałania w grupie,
          • - rozwijanie umiejętności dostrzegania i akceptowania różnic między ludźmi,
          • - rozwijanie postawy opiekuńczej wobec wszystkiego co wymaga pomocy człowieka,
          • - rozwijanie postawy przywiązania do tradycji rodzinnych i narodowych,
          • - rozwijanie motoryki dużej i małej.

W wieku przedszkolnym podstawową formą działalności dziecka jest zabawa. Zabawa ujmowana jest jako potrzeba człowieka, przestrzeń i podstawowa strategia edukacyjna.

W roku 2020/2021 grupa przedszkolna 0"a" Biedronki (6-latki) w dalszym ciągu realizuje innowację pedagogiczną  "Mały Miś w świecie wielkiej literatury".

W roku 2019/2020 nasza grupa "Pszczółki" realizuje również innowację pedagogiczną "Mały Miś w świecie wielkiej literatury".

Miś Puszek właśnie wyruszył w drogę do Państwa domów. Zaopiekujcie się nim proszę. Przeczytajcie mu bajkę najlepiej polskiego autora, wpiszcie ją na wskazaną stronę w dzienniczku który wędruje razem z misiem. Wykonajcie również obrazek dla misia Puszka. Miłej zabawy i owocnego czytania!

Poznajmy piosenkę o Małym Misiu - zachęcam do nauki. Oto link do strony z piosenką:https://www.youtube.com/results?search_query=ma%C5%82y+mi%C5%9B+w+%C5%9Bwiecie+wielkiej+literatury+piosenka

Zapraszam ponownie!