• Podsumowanie świątecznej akcji charytatywnej „PODARUJ KARMĘ BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM ŻYJĄCYM W SCHRONISKU NA UBOCZU KOLNA”.

•

W dniach od 7 grudnia do 15 grudnia 2020 roku w naszej szkole trwała akcja charytatywna na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt, które znajduje się niedaleko Kolna.

Nasi uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele nie pozostali obojętni na los podopiecznych schroniska, a tym samym okazali swoje wielkie serca i chęć pomocy.

Wspólnie udało nam się zebrać:

• 70 kg karmy suchej
            • 14 kg karmy mokrej

Cieszy fakt, że tak wiele osób włączyło się w zbiórkę. Wszystkie dary zostały spakowane i zawiezione do schroniska.
                              Dziękujemy wszystkim darczyńcom za każdą przyniesioną rzecz !!!

Organizatorzy akcji:

Agnieszka Pieńkowska

nauczyciele wychowania przedszkolnego

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

• Konkurs "Logopedyczna choinka" - rozstrzygnięcie

• Dnia 21 grudnia rozstrzygnięto konkurs „Logopedyczne choinki”. Konkurs był skierowany do dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne, a jego celem było m. in. utrwalanie poprawnej wymowy, inspiracja do zabawy słowem, rozwijanie zdolności i umiejętności manualnych. Należało wykonać w dowolnej technice choinkę, której dekoracja nawiązywałaby do ćwiczonych na zajęciach głosek.

Do konkurs zgłoszono 28 prac.  Komisja oceniająca, oprócz estetyki i walorów artystycznych, brała pod uwagę zgodność z tematem. Przyniesione prace są niezwykle piękne i pomysłowe. Każda choinka jest wyjątkowa, zasługuje na pierwsze miejsce. Dlatego też decyzją komisji wszyscy wykonawcy zostaną nagrodzeni.

Choinki wyeksponowano na dolnym holu w szkole, uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody po powrocie do szkoły.  Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a rodzicom zaangażowanym w przygotowanie dzieci do konkursu gorąco dziękujemy.

Ewa Olszewska

Krystyna Dziekońska

• Konkurs fotograficzny "Moje Boże Narodzenie"

• Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału

w konkursie fotograficznym

„Moje Boże Narodzenie”.

1. Celem konkursu jest:

- rozbudzenie zainteresowań fotograficznych;
            - pobudzenie wrażliwości artystycznej i aktywności twórczej uczniów;
            - kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.

2. Organizator: Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli.

3Uczestnicy:

Uczniowie naszej szkoły podzieleni na grupy wiekowe:

• Kategoria I : klasy I – III,
            • Kategoria II: klasy IV – VIII.

Zdjęcia o tematyce bożonarodzeniowej należy przesłać na adres:

lucyna.roginska@sp.turosl.pl

4. Czas trwania konkursu:

21.12.2020 r. -  08.01.2021 r.

5. Zasady konkursu:

- Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną indywidualnie wykonaną pracę;
            - Do wysyłanego zdjęcia należy dołączyć informację zawierającą: imię i nazwisko autora zdjęcia, klasę;
            - Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody.

Udział w konkursie oznacza jednocześnie zgodę na publikację wizerunku/ zdjęcia.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w styczniu (ogłoszenie wyników na stronie szkoły), wręczenie nagród nastąpi podczas apelu.

Organizatorzy:

L. Rogińska