• Organizacja dnia 19.12.2019 r.

• 19.12.2019 r. ( czwartek ) odbędą się Jasełka i Wigilia Szkolna. W tym dniu zmienia się organizacja zajęć oraz odwozów.

1,2,3 - lekcja odbędą się bez zmian

10:45 - Jasełka Szkolne

11:45 - uczniowie odjeżdżają do domu

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

W piątek zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

• Konkurs Plastyczny na najpiękniejszą, najciekawszą własnoręcznie wykonaną ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI.

Nauczyciele bibliotekarze zapraszają do wzięcia udziału
            w   Konkursie Plastycznym na najpiękniejszą, najciekawszą własnoręcznie wykonaną ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI.

1. Celem konkursu jest:

- Rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz świadomości poszanowania książek.
            - Pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej uczniów.
            - Doskonalenie sprawności manualnych.

2. Organizator:
            Nauczyciele bibliotekarze w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli.

3. Uczestnicy:

Uczniowie naszej szkoły podzieleni na grupy wiekowe:

• Kategoria I : klasy I – III,
            • Kategoria II: klasy IV – VIII.

4. Technika prac: dowolna- warunkiem jest, aby użyte materiały nie brudziły i nie niszczyły książek.

5. Format (kształt) oraz tematyka zakładek:
            - Typowy dla zakładki.
            - Prace powinny mieć postać dwustronnej zakładki. Motywy zamieszczone na zakładce mają odwoływać się na  jednej stronie zakładki do tematu Świąt Bożego Narodzenia, a na drugiej stronie do treści ulubionej książki.

6. Czas trwania konkursu:

09.12.2019 r. -  20.12.2019 r.

Prace należy dostarczyć do biblioteki.

7. Zasady konkursu:

- Każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualnie wykonaną pracę.
            - Wykonaną pracę należy zamieścić w koszulce z załączoną informacją zawierającą: imię i nazwisko autora okładki, klasę.
            - Prace zostaną umieszczone na wystawie w bibliotece i stają się jej własnością.

- Przy ocenie prac komisja będzie brała pod uwagę: samodzielność wykonania, pomysłowość, różnorodność materiałów wykorzystanych do wykonania zakładki, oryginalność i estetykę.

Dla zwycięzców  konkursu organizatorzy przygotowali nagrody.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w styczniu, a ogłoszenie wyników, wręczenie nagród podczas apelu oraz zostanie zamieszczone na stronie szkoły.

ZAPRASZAMY!!!

Cecylia Paliwoda

Agnieszka Pieńkowska

• Konkurs językowo-plastyczny "HEALTHY CHRISTMAS DISHES"

• Zapraszamy uczniów klas 4 – 8 do wzięcia udziału w konkursie językowo -  plastycznym:

„HEALTHY CHRISTMAS DISHES”

Organizator: nauczyciele języka angielskiego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli.

Cele konkursu:

- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania uczniów tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce i na świecie;

- zachęcenie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności językowych;

- rozbudzanie w uczniach wrażliwości międzykulturowej;

- rozwijanie umiejętności plastycznych.

Uczestnicy:

Uczniowie klas IV – VIII

Warunki uczestnictwa:

Zadaniem uczestnika jest wykonanie pracy projektowej w języku angielskim na temat zdrowych potraw bożonarodzeniowych. Praca powinna mieć format A3.

Termin składania prac: 20 grudnia 2019r.

Prace należy przekazywać nauczycielom języka angielskiego uczącym w danym oddziale.

Ocena prac i przyznanie nagród:

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się do dnia 10 stycznia 2020 roku. Prace oceniać będzie jury, w skład którego wejdzie zespół nauczycieli języka angielskiego. Członkowie jury w ocenach prac będą brali pod uwagę:

- samodzielność;

- poprawność językową i merytoryczną;

- dobór treści (czy są istotne z punktu widzenia ucznia i dla niego zrozumiałe);

- estetykę wykonania pracy;

- sposób przedstawienia informacji (czy jest pomysłowy, zaskakujący, ciekawy, logiczny, ułatwiający ich zapamiętanie).

Nauczyciele języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Turośli:

Lucyna Rogińska

Iwona Sokołowska