• Konkurs „MISTRZ SÓŁWEK z Języka Angielskiego 2023/2024”

• Zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w szkolnym konkursie z języka angielskiego.

Organizatorzy: Lucyna Rogińska, Iwona Sokołowska, Elżbieta Lenkiewicz

Cele:

• Poszerzenie i utrwalenie poznanego słownictwa.
            • Popularyzowanie nauki języka angielskiego.
            • Motywowanie uczniów do samodzielnej nauki języka angielskiego.

Zasady ogólne przeprowadzenia konkursu:

1. Konkurs ma jeden etap w formie ustnej (uczeń losuje zestaw słówek do przetłumaczenia).

2. Zadania konkursowe dotyczą słownictwa z zakresu danej klasy.

3. Wszyscy uczestnicy przystępują do konkursu w dniu 09.05.2024 r. (czwartek).

4. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej tydzień po przeprowadzeniu konkursu.

5. MISTRZEM SŁÓWEK zostanie uczeń, który w swojej kategorii wiekowej uzyska najwyższą liczbę punktów. W przypadku, gdy dwóch uczniów uzyska taką samą liczbę punktów, miejsca będą przyznawane ex aequo.

6. Nagrody: Laureaci (I, II, III  miejsce) w danej kategorii otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzca  w  danej  kategorii  wiekowej  otrzyma  nagrodę  główną  oraz  tytuł „MISTRZ SŁÓWEK z Języka Angielskiego 2023/2024”.

• SZKOLNY KONKURS WIEDZY O BELGII

• Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Belgii.

Regulamin Szkolnego Konkursu Wiedzy o Belgii

w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi

im. ks. J. Twardowskiego w Turośli

Organizator:

Za organizację konkursu odpowiadają nauczyciele języka angielskiego: p. Lucyna Rogińska
            i p. Iwona Sokołowska.

Termin konkursu :

Konkurs odbędzie się 9 maja 2024 r. (czwartek).

Cele konkursu:

1. Sprawdzenie wiedzy uczniów o Belgii.
            2. Zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach UE – ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, świętach.
            3. Wzbudzenie zainteresowania kulturą krajów UE.
            4. Zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.
            5. Umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach oraz stworzenie szansy wygrania.

Organizacja konkursu:
            1.Konkurs ma jeden etap w formie testu na platformie QUIZIZZ.

2. Zadania konkursowe dotyczą ogólnej wiedzy o Belgii.

3. Uczniowie chętni do wzięcia udziału mogą zapisać się u organizatorów najpóźniej do
            8 maja 2024 r.
            4. Prace uczniów oceniają organizatorzy konkursu.
            5. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej tydzień po przeprowadzeniu konkursu.
            6. Laureaci – zdobywcy pierwszych trzech miejsc, otrzymają dyplomy i nagrody.

• ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA

• Informujemy, iż uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędzie się 26 kwietnia (piątek) o godz. 8.50 na hali sportowej. Tego dnia obowiązuje strój galowy.

• MISTRZ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO Z TUROŚLI

•

W dniu 20 kwietnia 2024 r. w lesie Pietrasze koło Białegostoku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Igrzyska Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Na trudnej technicznie trasie wystartowało 6 uczniów ze Szkoły PodstawowejwTurośli, którzy zakwalifikowali się z półfinałów wojewódzkich.

W każdym biegu brało udział 60 najlepszych zawodników wyłonionych z grup półfinałowych.

Mistrzem Województwa Podlaskiego Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych został zawodnik Szkoły Podstawowej w Turośli - Dominik Dziekoński.

Na IVmiejscu wśród chłopców klas V uplasował się Dominik Murach.

W zawodach wojewódzkich startowali również sportowcy z Kolna, Stawisk, Grabowa i Ksebek.

Łukasz Lidacki

• APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

•         24 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Tematem przewodnim była woda, jej zanieczyszczenie oraz zmniejszające się zasoby. Uczniowie klasy IVa przekazali swoim koleżankom i kolegom wiele cennych informacji oraz wskazówek dotyczących tego, jak dbać o naszą planetę.

Dzisiejsze święto to wspaniała okazja do refleksji nad naszym wpływem na Ziemię.

Kolor jaki dominował dzisiaj na naszych ubraniach, to oczywiście zielony.