• ŚWIĘTO NARODOWE TRZECIEGO MAJA

• Informujemy, iż uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędzie się 26 kwietnia (piątek) o godz. 8.50 na hali sportowej. Tego dnia obowiązuje strój galowy.

• MISTRZ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO Z TUROŚLI

•

W dniu 20 kwietnia 2024 r. w lesie Pietrasze koło Białegostoku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Igrzyska Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Na trudnej technicznie trasie wystartowało 6 uczniów ze Szkoły PodstawowejwTurośli, którzy zakwalifikowali się z półfinałów wojewódzkich.

W każdym biegu brało udział 60 najlepszych zawodników wyłonionych z grup półfinałowych.

Mistrzem Województwa Podlaskiego Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych został zawodnik Szkoły Podstawowej w Turośli - Dominik Dziekoński.

Na IVmiejscu wśród chłopców klas V uplasował się Dominik Murach.

W zawodach wojewódzkich startowali również sportowcy z Kolna, Stawisk, Grabowa i Ksebek.

Łukasz Lidacki

• APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI

•         24 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Tematem przewodnim była woda, jej zanieczyszczenie oraz zmniejszające się zasoby. Uczniowie klasy IVa przekazali swoim koleżankom i kolegom wiele cennych informacji oraz wskazówek dotyczących tego, jak dbać o naszą planetę.

Dzisiejsze święto to wspaniała okazja do refleksji nad naszym wpływem na Ziemię.

Kolor jaki dominował dzisiaj na naszych ubraniach, to oczywiście zielony.

•

Zapraszamy na uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi, który odbędzie się  24 kwietnia 2024r. (w środę) o godzinie 9.50 – na małej sali gimnastycznej.

Zachęcamy również, aby tego dnia ubrać się w kolorze zielonym.