• Pólfinał Województwa Podlaskiego

• 13 kwietnia reprezentacja Naszej Szkoły brała udział w  Mistrzostwach Grupy Zachodniej Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych w Rybakach koło Miastkowa.

Najlepsi zawodnicy uzyskali awans na Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, które odbędą się w przyszłą sobotę w Białymstoku.

Życzymy udanych startów👍:)

• Ziórka elektrośmieci

• Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy zbiórkę elektrośmieci. Wszystkie zbędne i zużyte urządzenia  można przywieść do szkoły do dnia 24.04.2024 r. Zapraszamy. Zadbaj o swoje środowisko !!!

• Organizacja pracy świetlicy szkolnej

• W związku z prośbą rodziców i wyrażeniem zgody przez Organ Prowadzący od poniedziałku tj. 15 kwietnia 2024 r praca świetlicy szkolnej dla oddziałów przedszkolnych zostaje wydłużona do godziny 16:00.

• KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI O AUTYZMIE

•       2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W tym dniu symbolem solidarności z osobami  z autyzmem jest kolor niebieski.

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju i funkcjonowania mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z postrzeganiem świata, mówieniem, rozumieniem relacji społecznych. W inny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. I choć jest to bardzo częste zaburzenie rozwojowe, to świadomość specyfiki autyzmu w społeczeństwie jest nadal bardzo niska. Obchody tego Dnia trwają tak naprawdę przez cały kwiecień – przyjęty jako miesiąc wiedzy na temat autyzmu.

Nasza szkoła również włącza się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku ten dzień przypadł w okresie świątecznym, wydarzenie to w naszej szkole będziemy obchodzić w kolejnych dniach.

Z tej okazji pragniemy zaprezentować kilka informacji oraz materiałów edukacyjnych dotyczących specyfiki tego zaburzenia.

Jednocześnie  12 kwietnia (w piątek) zachęcamy wszystkich do  udziału w obchodach  razem z nami poprzez ubranie czy posiadanie elementu w kolorze niebieskim.
            Tego dnia na korytarzu szkolnym obok biblioteki zostanie  przygotowany specjalny kącik relaksacyjny, w którym będą przygotowane kolorowanki związane z tematem- wystarczy wziąć ze sobą kredki.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej, w której zawarte są elementy interaktywne, ukryte pod danym symbolem w prawym, górnym rogu na wybranych stronach- wystarczy w niego kliknąć.