• II Europejski Konkurs Statystyczny

  II Europejski Konkurs Statystyczny

  W roku szkolnym 2018/2019 startuje II edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego, wydarzenia kierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

  Celem Konkursu jest podniesienie świadomości obywateli Europy na temat wartości i znaczenia ofcjalnych statystyk dla społeczeństwa, a także promowanie pracy zespołowej i współpracy między uczniami w celu osiągnięcia wspólnych celów.

  Konkurs ma charakter zespołowy i składa się z części krajowej i eropejskiej.

  Część krajowa odbywa się w języku polskim i składa się z dwóch etapów: testu online oraz analizy zbioru danych i prezentacji wyników.

  Część europejska polega na przygotowaniu 2 minutowego filmu.

  Na uczestników i opiekunów czekają cenne i atrakcyjne nagrody w postaci bonów podarunkowych!

 • Choinka szkolna.

  Choinka szkolna.

  Zabawa choinkowa w dniu 18.01.2019r. ( piątek ) od godziny 13:00 do godziny 17:00. Proszę o zabranie ze sobą jedzenia. Jeden odwóz o godzinie 13:00 ( po lekcjach ), a drugi po choince o godzinie 17:00. Jeśli ktoś pojedzie do domu to przyjazd na choinkę we własnym zakresie.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  odbędzie się 16 stycznia 2019 r.
  o godz. 13.30.

 • Wigilia szkolna

  Wigilia szkolna
  21.12.2018

  W ostatnim dniu nauki przed świąteczną przerwą przeżywaliśmy wyjątkową uroczystość - pełną ciepła, radości i bliskości wigilię szkolną.

  Najpierw w klasach rozbrzmiewały piękne kolędy, łamano się opłatkiem
  i życzliwością.

  Następnie na hali odbyły sie jasełka, przygotowane przez uczniów klas VI. VII i VIII oraz chór szkolny. Z okazji 100 -lecia odzyskania niepodległości przedstawienie miało charakter patriotyczny, co podkreślały kolędy, piosenka "Żeby Polska była Polską" oraz taniec narodowy - polonez do muzyki Wojciecha Killara.

  Wigilia szkolna - Obrazek 1 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 • Informacja

  Informacja

  W dniu 07.01.2019 r. (poniedziałek) będą robione zdjęcia w szkole.

 • ŚWIĄTECZNA PACZKA

  ŚWIĄTECZNA PACZKA
  21.12.2018

  W  okresie przedświątecznym Koło Młodych Wolontariuszy we współpracy z Samorządem Uczniowskim przeprowadziło wśród uczniów i nauczycieli akcję zbiórki artykułów dla osób potrzebujących pomocy.

  Akcję „Świąteczna Paczka” wsparła też  Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Turośli, fundując produkty w kwocie 300 zł.

  W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzebujących.

   

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU "IDĄ ŚWIETA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"

  PODSUMOWANIE PROJEKTU "IDĄ ŚWIETA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"

  Dnia 18.11.2018 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu organizowanego przez Fundację Dbam o Mój Zasięg pod hasłem „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ
  O KARTCE PAMIĘTAJ!” Koordynatorkami szkolnymi zostały

  p. Iwona Sokołowska oraz p. Lucyna Rogińska.

  Celem projektu jest zwrócenie uwagi polskich rodzin na wielkie znaczenie bezpośrednich relacji osobistych – wspólne spędzanie czasu, pamięć o członkach rodziny.

  Ideą kampanii jest też wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w czasach, w których niezwykle ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne. 

  Szkolne koordynatorki zdecydowały o podjęciu się realizacji dwóch podanych przez organizatorów projektu punktów,  mianowicie:

  1. zamówienie przygotowanych przez Fundację kartek i rozdanie ich dzieciom celem napisania życzeń świątecznych wspólnie ze swoimi rodzicami,
  2. dołączenie do przeglądu plastycznego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

  Dołączywszy do projektu, już na drugi dzień otrzymaliśmy drogą elektroniczną piękny plakat z informacją na temat kampanii oraz zapewnienie, iż kartki świąteczne wkrótce nadejdą. Plakaty, już z nazwą naszej szkoły, znalazły się w kilku miejscach na szkolnych korytarzach oraz na stronie internetowej szkoły.

  Wydrukowane zostały też ciekawostki ze świata technologii  informacyjno-komunikacyjnej. One również znalazły miejsce na szkolnym korytarzu. Ten kącik żywo zainteresował uczniów naszej szkoły, szczególnie klas starszych i nauczycieli. Wychowawcy klas IV - VIII zostali zatem zachęceni do wykorzystania tych i innych informacji ze strony fundacji do pogadanek dotyczących fonoholizmu na zajęciach z wychowawcą.

  Na spotkaniu Samorządu Uczniowskiego dnia 27 listopada członkowie samorządów klasowych zostali poinformowani o przystąpieniu szkoły do projektu „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!”. Opiekun samorządu przybliżył uczniom cele projektu, zadania i oczekiwane rezultaty. Jako że konkurs plastyczny organizowany przez fundację dotyczył tylko przedszkolaków i  uczniów klas I-III, dla uczniów starszych postanowiliśmy zorganizować szkolny konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Przewodniczący klas przekazali informacje swoim kolegom i koleżankom. Kartki z projektu dotarły do nas przed Mikołajkami.

  Każdego roku, 6 grudnia  osobiście przybywa do naszej szkoły dobroduszny Święty Mikołaj
   i częstuje wszystkich drobnymi podarunkami. Tym razem Święty Mikołaj został poproszony o dołączenie do upominku kartki świątecznej z projektu „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!” dla każdego ucznia.

  Wizyta Świętego Mikołaja odbiła się głośnym echem w szkole. Podekscytowanie uczniów było zauważalne od rana, szczególnie podczas przerw. Dzwonki sań Mikołaja były najbardziej wyczekiwanym dźwiękiem tego dnia. I wreszcie pojawił się! W asyście uroczej Śnieżynki dzielnie stawił czoła wyzwaniu i obdarował wszystkich uczniów prezentami: słodkim upominkiem i kartką świąteczną z projektu.

  Uczniowie zostali zachęceni o napisanie na kartce życzeń świątecznych (samodzielnie, bądź ze swoimi rodzicami) i wysłanie jej wybranej osobie. Co prawda, Mikołaj nie przedstawił wykonania tej prośby jako warunek otrzymania hojnego prezentu na święta, ale mamy nadzieję, że większość uczniów wykonała zadanie J.

  Panie wychowawczynie klas I-III wzięły sprawy w swoje ręce i przeprowadziły z dziećmi zajęcia, podczas których uczniowie wypełniali otrzymane od Mikołaja kartki, pisząc własne  lub wypracowane przez całą klasę życzenia świąteczne oraz adres wybranej przez siebie osoby.

  20181210_095828 Mało tego! Panie zaproponowały wycieczkę na pocztę, gdzie można było wysłać kartki! Uczniowie zacierali ręce z radości na myśl o tym jaką niespodziankę sprawią swoim bliskim na święta.

  Niektórzy wychowawcy klas IV-VIII na swoich zajęciach z wychowankami, podejmując temat świąt Bożego Narodzenia,  również wykorzystali podarowane kartki i zaproponowali napisanie życzeń oraz podarowanie jej wybranej osobie z klasy bądź szkoły.

  Do konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową przystąpiło łącznie 58  uczniów z przedszkola i klas I-III. Koordynatorki projektu w naszej szkole wraz z wychowawczyniami klas I-III zdecydowały o wysłaniu do fundacji  35 prac (19 wykonanych samodzielnie oraz  16 wykonanych wspólnie z rodzicem).

  Prace uczniów, które nie zostały zakwalifikowane do wysłania oraz te wykonane przez uczniów klas IV-VIII zostały wyeksponowane na świątecznej wystawce na szkolnym korytarzu.

  Koordynatorzy szkolni: p. Iwona Sokołowska, p. Lucyna Rogińska

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

  http://spturosl.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=90

 • Pieczenie pierników

  ZAPROSZENIE

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców, uczniów oraz nauczycieli na pieczenie pierników, które odbędzie się w dniach 10-11.12.2018 r. o godz. 12:30.

   

  Proszę o zabranie:

  • desek
  • foremek
  • ozdób do pierników

  Pieczenie pierników - Obrazek 1

 • Kiermasz ozdób świątecznych

   Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej
  z Oddziałami Integracyjnymi
  im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli

  zaprasza wszystkich chętnych na 

   

  KIERMASZ
  OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

   

  który odbędzie się 13 grudnia 2018 r. od godz. 09:00

   

  Kiermasz ozdób świątecznych - Obrazek 1


  Spotkaniu towarzyszyć będzie  Słodka Kawiarenka

   

  Kiermasz ozdób świątecznych - Obrazek 2

   

  Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na konto

  Rady Rodziców i zostanie wykorzystany na rzecz uczniów.

   

   

 • WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

  23 listopada odbyła się wyjątkowa uroczystość - Wieczornica patriotyczna poświęcona 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.Uczestnicy mieli okazję obejrzeć przygotowaną przez uczniów pantonimę,  wysłuchać wierszy i piosenek, obejrzeć prezentacje multimedialną ukazującą życie dzieci walczących o niepodległość, jak również film "niezwyciężeni". Istotnym punktem programu spotkania był udział w wielopokoleniowym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Spotkanie  dostarczylo wielu wzruszeń i było  okazją do rozmów i wspomień.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie        

                              

  M.M.

 • Kawiarenka misyjna

  Kawiarenka misyjna
  28.11.2018

  W związku z przystąpieniem po raz drugi do konkursu misyjnego "Mój szkolny kolega z misji" - "Z Janem Pawłem II na misyjnych drogach" zostanie zorganizowana kawiarenka w środę 28 listopada od godz. około 9:00 na sali gimnastycznej(nr 20). 

  Uprzejmie prosimy uczniów i rodziców o przygotowanie ciast, babeczek i galaretek. Dochód zostanie przeznaczony na konkretne dzieło misyjne - w tym roku wyposażenie przedszkola prowadzonego w Rezegat k. Armant w Egipcie przez siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi.

                                                                    Kawiarenka misyjna - Obrazek 1

                                                                                       Szkolny koordynator konkursu- E. Niedbała i Koło Młodych Wolontariuszy                                                                                                                     

 • PROJEKT "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"

  Nasza szkoła realizuje program https://www.facebook.com/dbamomojzasieg/

  Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”

  Celem naszej kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

  Naszym zadaniem jest :

  - odebrać przygotowane przez fundację kartki i rozdać je dzieciom celem napisania życzeń świątecznych wspólnie ze swoimi rodzicami,

  - dołączyć do przeglądu plastycznego klasy 0-III oraz klasy IV- VIII na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

   

  Koordynatorzy szkolni Lucyna Rogińska i Iwona Sokołowska

   PROJEKT "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ" - Obrazek 1

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  odbędzie się 27 listopada 2018 r.
  o godz. 14:00

 • Organizacja zajęć w ramach projektu "Kierunek kompetencje..."

  Zajęcia rozpoczynają się od 20.11.2018 r. (wtorek)

   

  HARMONOGRAM


   

  Klasa: III 

                 Wtorek                                       Środa                                  Czwartek

        godz: 11.45 - 13.30                      godz: 12.45 -13.30               godz. 12.45 - 14.25


   

  Klasa: IV "a", IV "b" 

              Poniedziałek                                 Wtorek                                  Piątek

         godz: 12.45 -14.25                      godz: 13.40 -15.50                godz. 12.45 - 13.30


   

  Klasa: V "a", V "b" 

                   Środa                                         Piątek

         godz: 13.40-15.50                         godz:13.40 -14.25 
     


                                                                                                                 

  Klas : VI "a", VI "b" 

                                                                                          Poniedziałek, Czwartek                                                                               

                                                                                   godz: 14.25 -15.55                                                                             

  (godz.15.20 odjeżdżają uczniowie z Cieloszki,  Kruszy, Charubina i Ciecior,

  godz. 15.50 odjeżdżają uczniowie z Nowej Rudy i Wanacji)

 • „SKO – to jest to!” – konkurs plastyczny

  „SKO – to jest to!” – konkurs plastyczny

  SKO przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi
  im. ks. JanaTwardowskiego
  w Turośli organizuje konkurs plastyczny "SKO - to jest to!"

   

  Celem konkursu jest:

  - zachęcanie uczniów do systematycznego oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności,

  - uświadamianie korzyści płynących z oszczędzania.

  Konkurs jest adresowany do uczniów klas I – VIII.

  Zasady konkursu:

  1. Konkurs polega na przygotowaniu przez uczestnika pracy plastycznej zachęcającej
  do oszczędzania.

  2. Format pracy – A3 lub A4.

  3. Technika pracy – dowolna.

  4. Każda praca powinna zawierać imię i nazwisko autora oraz klasę.

  Kryteria oceniania:

  a) zgodność wykonanej pracy z tematem,

  b) pomysłowość,

  c) estetyka pracy.

  Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych:

  a) klasy I - III (I kategoria),

  b) klasy IV - VIII (II kategoria).

  Czas trwania konkursu.

  1. Konkurs trwa od 15 listopada 2018 r.

  2. Termin składania prac upływa 30 listopada 2018 r.

                                                                                                                 Organizatorzy:

                                                 Alicja Cieloszczyk

  Renata Kozłowska

  Iwona Sokołowska

 • WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

  ZAPROSZENIE

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W WIECZORNICY PATRIOTYCZNEJ Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2018r. (piątek) o godz. 17.00

  w sali gimnastycznej Szkoły podstawowej w Turośli

   w programie m.in. montaż słowno-recytatorski, wspólny śpiew piesni patriotycznych 

  Zapraszamy

   

  WIECZORNICA PATRIOTYCZNA - Obrazek 1

                                                                                                                                                                                                                      

strona: