• NASZE AKCJE

• 1. Udział w I służbie naszej drużyny.

14 maja przy wsparciu Hufca Kolno po raz pierwszy nasza drużyna Twardziaków uczestniczyła w wydarzeniu sadzenia  "Żywej Lilijki Pamięci", przy wsparciu leśników i harcerzy z ZHP Chorągiew Białystok zasadzili dendroglif, który widziany z lotu ptaka, będzie przypominał harcerską lilijkę, która jest żywym symbolem harcerskiej służby.

2. Udział w Festynie Rodzinnym w naszej szkole.

Zorganowanie stanowiska z grami i atrakcjami dla dzieci i młodzieży.

3. Ognisko na zakończenie wakacji.

Wspólne gry i zabawy przy ognisku.

4. "Biwak na Start" - udział w biwaku oranizowanym przez Hufiec Kolno.

Udział w biwaku w dniach 19-21 września 2021r. Integracja  z drużynami harcerskimi ze środowska.

5.  Sprzatanie grobów pamięci.

Posprzątanie grobów, zapalenie zniczy.

6. Nabożeństwo rożańcowe.

Przygotowanie rozważań różańcowych w kościele pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Turośli.

7. Udział w zbiórce żywności.

Nasi harcerscy wolontariusze pomagli w przeprowadzeniu Świątecznej Zbiórki Żywności, z której całe datki przekazane zostały Środowiskowemu Domu Samopomocy w Kolnie.

8. Udział w Biwaku Mikołajkowym, organizowanym w Szkole Podstawowej w Turośli przez Hufiec Kolno.

W dniach 10-11-12 grudnia w naszej szkole obdył się biwak wśród uczestników były drużyny z Kolna, Łomży, Stawisk.

9. Składanie życzeń świątecznych dla mieszkańców oraz instytucji.

Nasza drużyna w ramach zbiórki przygotowała kartki świąteczne, które zostały przekazane pracownikom instytucji: Urzędu Gminy Turośl, Gminnego Óśrodka Kultury, Biblioteki Publicznej, Banku Spółdzielczego oraz Szkoły Podstawowej.

10. Betlejemskie Światełko Pokoju w Turośli.

Coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem, nasza drużyna wzięła po raz pierwszy w niej udział.

11. Obchody Dnia Myśli Braterskiej

Po raz pierwszy obchodziliśmy DMB,  tego dnia wszyscy przyszli do Szkoły w mundurach. Na zbiórec udało nam się zorganizować kilka ciekawych pomysłów. Nagraliśmy filmik z życzeniami, wykonaliśmy kartki okolicznościowe, przedstawiliśmy swój autorytet, przygotowaliśmy prezentację przedstawiająca wspoomnnienia z ostatniego roku.

12. Udział w Wieczornicy organizowanej przez 64 WDH "Wagabunda".

Wieczornica była dla nas ważnym wydarzeniem, gdyż oficjanie przestaliśmy być próbną drużyną. Była wspaniałą okazją do integracji z innymi drużynami.

13. Zbiórka artykułów pierwszej pomocy i leków dla Ukrainy

W związku z wybuchem wojny na Ukrainie nasza drużyna również włączyła się w pomoc.

14. Prowadzenie Drogi Krzyżowej w Kościele w Turośli

Przygotowanie rozważań  harcerskiej drogiu krzyżowej w kościele pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Turośli.

15. Udział w XXX Pikniku Majowym Drużyn Hufca Kolno

Udział w biwaku był fajną przygodą, ciekawym doświadczeniem i mnóstem interesujących zabaw i okazją do sprawdzenia siebie.

16. Zbiórka artykułów pierwszej pomocy i leków dla Ukrainy

Zorganizowanie zbiórki, przekazanie zebranych produktów do Hufca Kolno

17. Złaz świetkic podwórkowych w ramach "Podlaskich Podwórek"

Udział przedstawicieli drużyny z biwaku na bazie harcerskiej w Borkach

18. Udział w Regionalnym Festynie Rodzinnym

19. Zbiórka żywności

Zbiórka żywności dla Banku Żywności w Piszu

20.Rajd rowerowy i piknik drużyny

21. Udział w HAL (Harcerskiej Akcji Letniej)

22. Systematyczne zbiórki drużyny.

23. Nabór nowych członków do drużyny.