• PROGRAM kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom

• ROK SZKOLNY 2020/2021

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem
          „Lubimy czytać polskich autorów!”

Wydarzenia Tygodnia odbywają się w przestrzeni wirtualnej na Facebooku fundacji, a materiały i szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://calapolskaczytadzieciom.pl/

W całej Polsce odbędą się spotkania i wspólne czytania ulubionych książek, a w mediach społecznościowych Fundacji ABCXXI  Cała Polska czyta dzieciom z czytelnikami spotkają się najbardziej lubiani autorzy i ilustratorzy książek dla dzieci i młodzieży.

Biblioteka szkolna również włącza się w promowanie tej kampanii społecznej-  "Cała Polska czyta dzieciom". W naszej bibliotece
          w ramach tej akcji odbędą się konkursy oraz inne działania propagujące codzienne czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju –  umysłowego, społecznego i moralnego.

Zapraszamy do zapoznania się z programem tygodnia ze strony Ogólnopolskiego portalu bibliotekarskiego

28 maja (piątek)

13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książki „Florka. Z pamiętnika ryjówki” ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI  – Cała Polska czyta dzieciom”.
          „Florkę. Z pamiętnika ryjówki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel czyta Katarzyna Żak, Ambasadorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

29 maja (sobota)

13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Grzegorz Kasdepke

Spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke, autorem książek „Detektyw Pozytywka” oraz „Kacperiada” ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI  – Cała Polska czyta dzieciom”. „Detektywa Pozytywkę” Grzegorza Kasdepke czyta Cezary Żak, Ambasador kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

30 maja (niedziela)

13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Joanna Fabicka

Spotkanie z pisarką Joanną Fabicką, autorką książki „Rutka” ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI  – Cała Polska czyta dzieciom”.
          „Rutkę” Joanny Fabickiej czyta Teresa Lipowska, Ambasadorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

31 maja (poniedziałek)

13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Marcin Kozioł

Spotkanie z pisarzem Marcinem Koziołem, autorem książki „Tajemnica przeklętej harfy” ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI  – Cała Polska czyta dzieciom”.
          „Tajemnicę przeklętej harfy” czyta Joanna Racewicz, Ambasadorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

1 czerwca (wtorek)

13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Barbara Kosmowska

Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską, autorką książek „Pozłacana rybka” oraz „Gwiazda z pierwszego piętra” ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI  – Cała Polska czyta dzieciom”.
          „Pozłacaną rybkę” Barbary Kosmowskiej czyta Anna Czartoryska-Niemczycka, Ambasadorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

15.00: Kiedy byłem małym chłopcem…

Spotkanie z autorami książek ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI  – Cała Polska czyta dzieciom”, m.in. Pawłem Beręsewiczem, Wojciechem Cesarzem, Grzegorzem Kasdepke, Marcinem Koziołem, Michałem Rusinkiem, Tomaszem Samojlikiem, Łukaszem Wierzbickim.

2 czerwca (środa)

11.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Spotkanie z autorami opowiadań z tomu „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”: Pawłem Beręsewiczem, Wojciechem Cesarzem, Barbarą Kosmowską, Katarzyną Ryrych, Katarzyną Terechowicz.

Przygotowanie i prowadzenie wszystkich spotkań: Dorota Koman.

Rozmowom z Autorami towarzyszyć będą spotkania z bohaterami książek oraz konkursy i niespodzianki.

Nauczyciele bibliotekarze:

Agnieszka Pieńkowska