Ważne strony internetowe

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej
im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli

• II Europejski Konkurs Statystyczny

W roku szkolnym 2018/2019 startuje II edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego, wydarzenia kierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

Celem Konkursu jest podniesienie świadomości obywateli Europy na temat wartości i znaczenia ofcjalnych statystyk dla społeczeństwa, a także promowanie pracy zespołowej i współpracy między uczniami w celu osiągnięcia wspólnych celów.

Konkurs ma charakter zespołowy i składa się z części krajowej i eropejskiej.

Część krajowa odbywa się w języku polskim i składa się z dwóch etapów: testu online oraz analizy zbioru danych i prezentacji wyników.

• Choinka szkolna.

Zabawa choinkowa w dniu 18.01.2019r. ( piątek ) od godziny 13:00 do godziny 17:00. Proszę o zabranie ze sobą jedzenia. Jeden odwóz o godzinie 13:00 ( po lekcjach ), a drugi po choince o godzinie 17:00. Jeśli ktoś pojedzie do domu to przyjazd na choinkę we własnym zakresie.

• Zebranie z rodzicami

odbędzie się 16 stycznia 2019 r.
    o godz. 13.30.

• Wigilia szkolna
    21.12.2018

W ostatnim dniu nauki przed świąteczną przerwą przeżywaliśmy wyjątkową uroczystość - pełną ciepła, radości i bliskości wigilię szkolną.

Najpierw w klasach rozbrzmiewały piękne kolędy, łamano się opłatkiem
    i życzliwością.

Następnie na hali odbyły sie jasełka, przygotowane przez uczniów klas VI. VII i VIII oraz chór szkolny. Z okazji 100 -lecia odzyskania niepodległości przedstawienie miało charakter patriotyczny, co podkreślały kolędy, piosenka "Żeby Polska była Polską" oraz taniec narodowy - polonez do muzyki Wojciecha Killara.

• Informacja

W dniu 07.01.2019 r. (poniedziałek) będą robione zdjęcia w szkole.