Ważne strony internetowe

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej
im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli

Wiadomości

• W dniu 23 maja z okazji Dnia Dziecka  na boisku przy Szkole Podstawowej z O. I. im. ks. J. Twardowskiegow Turośli odbyła się wspaniała sportowa impreza -
    II Gminny Dzień Sportu połączony z festynem rodzinnym.    II Gminny Dzień Sportu - Obrazek 1

Na uroczystość otwarcia przybył honorowy gość - Pani Poseł Bernardeta  Krynicka, która z życzliwością wspiera nasze inicjatywy.

Uczestniczyli w nim  uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy, ich rodzice, młodsze dzieci z rodzicami czy dziadkami.

W programie znalazły się  zawody sportowe w różnych kategoriach wiekowych, takie jak: wyścigi rowerowe, rozgrywki w piłkę nożną, ręczną, biegi sprawnościowe; zabawy ruchowe: przeciąganie liny, sprawnościowy tor przeszkód, chodzenie na szczudłach, rzuty do celu i inne.  Najlepsze drużyny otrzymały puchary a zwycięzcy zostali uhonorowani medalami i pamiątkowymi dyplomami.

• Egazmin teoretyczny (pisemny) na kartę rowerową odbędzię się w dniu 5 czerwca 2018r. dla klas:

-  4 a - 3 godz. lekcyjna

- 4 b - 2 godz. lekcyjna

-  5b - 5 godz. lekcyjna

Natomiast w dniu 7 czerwca 2018r. klas 5a - 2 godz. lekcyjna

ŻYCZĘ POWODZENIA !!!

M. MĘCZKOWSKA

• „Przyjaciele ks. Jana Twardowskiego ”

Regulamin  konkursu plastycznego - II edycja

Honorowy patronat nad konkursem objął proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Turośli ks. Krzysztof Karwowski oraz wikariusz ks. Tomasz Pawłowski

Cele konkursu

• Propagowanie twórczości oraz podtrzymywanie pamięci o księdzu Janie Twardowskim
    • Rozwijanie wrażliwości na różne formy ekspresji artystycznej, rozbudzanie wyobraźni

Zasady uczestnictwa:

W konkursie mogą wziąć udział :

•  - Obrazek 1

•                        - Obrazek 1

II Gminny Dzień Sportu

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Wspólna Sprawa”, Szkoła Podstawowa z O.I im. ks. J. Twardowskiego w Turośli

Partner Fundacja LOTTO     - Obrazek 2

W dniu 23 maja 2018 r. odbędzie się święto sportu w naszej gminie, na które zapraszamy uczniów wszystkich szkół podstawowych i gimnazjum, nauczycieli, rodziców oraz dziadków.

W programie:

Rywalizacja w różnych dyscyplinach sportowych: pika nożna, ręczna, siatkowa, wyścigi rowerowe, biegi, przeciąganie liny, sztafety, tory przeszkód, rzuty do celu oraz wiele innych zabaw ruchowych i konkursów.

• 08.05.2018

Dla chętnych uczniów klas szóstych i siódmych naszej szkoły organizowany jest biwak w szkole - noc zmagań matematycznych. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

1.  Cele przedsięwzięcia:
    1. Popularyzacja matematyki oraz podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności  uczniów przydatnych
      w dalszej nauce.
    2. Rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych.
    3. Upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów.
    4. Kształtowanie samodzielnego i