Ważne strony internetowe

Środa 24.10.2018

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej
im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli

• Konkurs wiedzy historycznej " Polonia Restituta"

Konkurs wiedzy historycznej " Polonia Restituta" - Obrazek 1Konkurs Historyczny

Polonia Restituta 1918-1921

Zapraszamy uczniów klas VII - VIII do wzięcia udziału w konkursie historycznym dotyczącym odzyskania niepodległości, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 05 listopada 2018r.

Prosimy o zapoznanie się z wydarzeniami dotyczacymi tworzenia niepodległości naszej Ojczyzny w latach 1918-1921. Należy korzystać z podręcznika historii klasa VII i VIII oraz z innych źródeł informacji (Internet).

REGULAMIN

1. Organizatorem Konkursu historycznego Polonia Restituta 1918-1921  jest Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży - Biblioteka Pedagogiczna  i Szkoła Podstawowa  z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli.

- Obrazek 1                                    - Obrazek 2

KONKURS POLSKO-ANGIELSKI

NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

„I love Poland”

Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce patriotycznej z wykorzystaniem słownictwa w języku angielskim.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8.

Format pracy: A3.

Technika: dowolna.

Prace należy dostarczyć nauczycielom języka angielskiego do 24 października 2018r.

Najbardziej pomysłowe prace zostaną nagrodzone.

• 10.10.2018

W dniu 10 października pan dyrektor przygotował dla wszystkich uczniów niespodziankę - ognisko szkolne. Na godzinie wychowawczej klasami udaliśmy się do pobliskiego lasu i tam upiekliśmy  kiełbaski. Tym razem pogoda dopisała i  miło spędziliśmy czas  na świeżym powietrzu.

Pragniemy podziękować naszym sponsorom:

Firmie JBB

Właścicielowi sklepu "U Mańka" w Kolnie

Piekarni Rapato w Piszu

Dziękujemy za otwartość na nasze potrzeby i gesty pomocy. Życzymy pomyślności w rozwoju firm.

• 100 pozdrowień na 100 - lecie Niepodległości

Wykonane przez uczniów kartki
    z pozdrowieniami gotowe do wysłania.

Jeśli chcesz, aby jedna z kartek była Twoja: POŚPIESZ SIĘ!

Do końca akcji w naszej szkole pozostało niewiele czasu!

Cieszą nas także ogromnie pozdrowienia napływające z innych szkół.

100 pozdrowień na 100 - lecie Niepodległości - Obrazek 1

• 100 pozdrowień na 100 - lecie Niepodległości!

Każdy z nas ma możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Zadanie, które stoi przed nami, polega na przesłaniu pozdrowień z okazji tego święta stu szkołom w stu miejscowościach Polski. Pozdrowienia powinny zawierać krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka przedstawiać naszą miejscowość.

Dzięki udziałowi w tym projekcie rozpropagujemy swoją szkołę i miejscowość w całym kraju i uczcimy to ważne święto narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania.

• Uroczystość otwarcia boiska ogólnodostępnego
    26.09.2018

W dniu 26 września świętowaliśmy w naszej szkole. Powodem było uroczyste otwarcie boiska, które w bieżącym roku zostało zmodernizowane na miarę XXI wieku, a mianowicie  położono  120 metrową poliuretanową bieżnię z 4 torami, wykonano rozbieg do skoku w dal i wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą, zamontowano 120 krzesełek dla kibiców. Boisko prezentuje się wspaniałe i jest udostępnione dla wszystkich chętnych.

Na naszą uroczystość przybyli zacni goście: pani poseł Bernardeta Krynicka, pan wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski , pani  starszy wizytator Jadwiga Pusz, wójt Gminy Turośl Piotr Niedbała, ks. Proboszcz Krzysztof Karwowski, samorządowcy powiatu kolneńskiego, radni naszej gminy, dyrektorzy szkół  , przedstawiciele Rady Rodziców.

• KONKURSY PLASTYCZNE
    29.09.2018

Zapraszam do udziału w szkolnym konkursie plastycznym

organizowanym z okazji obchodów 100 rocznicy
    odzyskania przez Polskę niepodległości.

DLA KLAS 0 - III

Regulamin konkursu plastycznego  o tematyce patriotycznej

„Patriotyzm w sercu dziecka – Symbole Narodowe”

„Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje.”

Znalezione obrazy dla zapytania SYMBOLE NARODOWE I . ZAŁOŻENIA OGÓLNE

1. Celem konkursu jest promowanie wśród dzieci idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunk